Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Działalność > Projekt "Dzieci-dzieciom"

 Projekt "Dzieci-dzieciom"

Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” współorganizowało w dniach 9-11 września 2013 r projekt Międzyregionalne Spotkania Folklorystyczne DZIECI-DZIECIOM pt." Poznaniacy i górale". Zorganizowaliśmy to przedsięwzięcie w przekonaniu, że folklor góralski szczególnie w wykonaniu dzieci przybliżył naszym dzieciom region podhalański.

Honorowy patronat medialny nad imprezą objęła TVP Poznań. Na koncercie w Poznaniu w Teatrze Animacji wystąpiły: Dziecięcy Zespół Góralski "Zawaternik" oraz Zespół Ślebodni z Leśnicy-Gronia gmina Bukowina Tatrzańska. Widownię zapełniły dzieci z zespołów folklorystycznych i szkół podstawowych miasta Poznania. Goście z Leśnicy z programem „Bajki po góralsku”, goście wystąpili również w Kórniku, a na następny dzień Zespole Szkół w Tulcach. Zespoły oprócz występów zwiedzali zamek i miasto Kórnik, pływali po jeziorze statkiem. Wystąpili w programie TVP Poznań. Nasze stowarzyszenie pozyskało sponsorów na ten projekt i zapewniliśmy gościom noclegi w Głuszynie i wyżywienie. Wieczorem odbyło się ognisko z Dziecięcym Zespołem Folklorystycznym „Cepelia-Poznań”.

W lutym 2014 roku podczas ferii zimowych członkowie Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań” przebywali na obozie w Murzasichlu. W dniu 6 lutego zostaliśmy zaproszeni prze w/w zespoły do Leśnicy-Gronia na występ i wspólną dyskotekę. Wszyscy bawili się świetnie ucząc się wzajemnie swoich tańców regionalnych i zabaw ludowych.