Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Działalność > Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań"

Wspieramy Dziecięcy Zespół Folklorystyczny
"Cepelia-Poznań"

1459811_683472925016542_1648630136_n.jpg

Od początku swojego istnienia Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor" wspiera działalność Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań".

Czyni to poprzez współorganizację koncertów Zespołu oraz pomoc w organizacji wyjazdów Zespołu na festiwale folklorystyczne w kraju i za granicą.


Celem działalności Zespołu jest przekazywanie dzieciom autentycznego folkloru polskiego poprzez kultywowanie polskich tradycji, zwyczajów ludowych, naukę tańców, przyśpiewek, gwary ludowej, zabaw oraz gry na instrumentach ludowych.


Dzieci biorą udział w regularnych zajęciach. Swoje umiejętności prezentują na występach w Poznaniu, Wielkopolsce i Polsce.

Są ambasadorami kultury polskiej poza granicami naszego kraju. Występowały przed publicznością Francji, Holandii, Niemiec, Rosji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Węgier, Cypru, Tajwanu, Włoch, Turcji i Macedonii, Indii, Chorwacji.  Występowały również w Watykanie, na audiencji u Ojca Świętego.

Na festiwalach zagranicznych dzieci zawsze zdobywają ogromny aplauz publiczności, czego wynikiem są częste zaproszenia do nagrań w radiu i telewizji.


Zapraszamy na stronę Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań"