Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > Tańce wielkopolskie w formie towarzyskiej
taniec wielkopolski w formie towarzyskiej

Taniec wielkopolski w formie towarzyskiej


Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dzięki współpracy z Wronieckim Stowarzyszeniem Kultury, w ramach II Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o "Wielkopolski Bat" Wronki 2015, którego jesteśmy organizatorem, rozegrana zostanie konkurencja TANIEC REGIONALNY. Już dziś zapraszamy wszystkie ośrodki taneczne do udziału w wydarzeniu.

 

 

Pomysł rywalizacji na ogólnopolskich turniejach tańców polskich w kategorii tańca regionalnego, pojawił się w głowach wielu osób związanych z ruchem tańców polskich już dawno temu. Obecnie konkurs tańców regionalnych odbywa się w Katowicach podczas Turnieju Tańców Śląskich TROJAK i cieszy się dużym zainteresowaniem. Jego organizatorem jest Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach "Silesianie".

Również i członkowie zarządu naszego Stowarzyszenia tj. Jadwiga Banaś, Jan Galasiński oraz Hanna Jaworska, zachwycili się tym pomysłem. Dzięki współpracy  z Wronieckim Stowarzyszeniem Kultury, wygląda na to, że rywalizacja a tej kategorii odbędzie się już podczas tegorocznej edycji "Wielkopolskiego Bata".

Pierwszym etapem przygotowań do tego wydarzenia jest nagranie płyty z muzyką konieczną do rywalizacji. Zadania tego podjął się Pan Waldemar Łyczykowski wraz z "Kapelą po Zagonach". Utwory będą gotowe już niebawem i będzie można pobrać je z naszej strony internetowej. Ich nagranie będzie możliwe dzięki wsparciu Wronieckiego Stowarzyszania Kultury oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Kolejne ważne wydarzenie również niebawem. Będzie to szkolenie dla instruktorów tańca pt: "Tańce wielkopolskie w formie towarzyskiej". Odbędzie się on o 13 i 14 kwietnia we Wronieckim Ośrodku Kultury we Wronkach. Koszt szkolenia (wraz z noclegiem i  wyżywieniem) to 150zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, dlatego chętne osoby prosimy o zgłoszenie biuro@folklor.org.pl. Będzie to niebywała okazja do tego aby poznać lub przypomnieć sobie tańce wielkopolskie, jak również zrozumieć ideę konkurencji, poznać jej regulamin i spróbować swoich sił w przygotowaniu par do rywalizacji.

II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o "Wielkopolski Bat" Wronki 2015 odbędzie się w dniach 25-27 września w Hali Sportowej Gimnazjum im. Z.Herberta we Wronkach. W otwartym konkursie ofert w Mieście i Gminie Wronki nasze Stowarzyszenie uzyskało dotację w kwocie 23 000zł na organizację imprezy. Bardzo nas to cieszy i motywuje do pracy.

Oby Wronki znów zaskoczyły Polskę!

wronki-wpisy-logo.jpglogo_kuratorium_oswiaty_poznan.gif

482010727WOK_na_www.JPG   olympic.png

Tańce wielkopolskie w formie towarzyskiej

więcej
na temat