Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > Szkolenie dla nauczycieli

W związku z dużym zainteresowaniem nauczycieli, organizujemy w dniu 18 kwietnia kolejne szkolenie z zakresu "Tańców wielkopolskich w formie towarzyskiej". Już dziś zapraszamy wszystkich nauczycieli do Wronek.

W dniach 14 i 15 kwietnia odbyło się we Wronkach szkolenie pt. "Tańce wielkopolskie w formie towarzyskiej", w którym udział wzięli instruktorzy i nauczyciele z różnych zakątków Wielkopolski i nie tylko. Jego uczestnicy mięli okazję poznać folklor muzyczny i taneczny Wielkopolski, dzięki wykładowy Pana Piotra Kulki. Pan Piotr Kulka zaznajomił także wszystkich uczestników z 9 tańcami ziemi szamotulskiej, które będą przedmiotem konkursu tańca regionalnego, który odbędzie się podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o "Wielkopolski Bat" Wronki 2015. Jan Galasiński przybliżył nauczycielom i instruktorom ideę konkursu oraz jej regulamin. Zaś Hanna Jaworska pomogła uczestnikom w tworzeniu własnych kompozycji tanecznych, które wykorzystywać będą mogli podczas turnieju.

 

Jak już wspomniano szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem również nauczycieli. Na ich wniosek Stowarzyszenie postanowiło zorganizować jednodniowe szkolenie, skierowane wyłącznie dla nauczycieli, podczas którego prowadzący zajęcia skupią się zwłaszcza na tańcach młodszych kategorii oraz na nauce podstawowych kroków tanecznych. Odbędzie się ono ponownie we Wronieckim Ośrodku Kultury w sobotę 18 kwietnia.

Szczegółowe informacje poniżej.

Zaproszenie - szkolenie kwiecień 2015

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu, które pomoże nam w popularyzacji folkloru tanecznego Wielkopolski!

 

Szkolenie dla nauczycieli

więcej
na temat

Zapraszamy na stronę Turnieju we Wronkach!

www.wielkopolskibat.pl