Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > Świątecznie, charytatywnie i z uśmiechem

ŚWIĄTECZNIE, CHARYTATYWNIE I Z UŚMIECHEM

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań" wystąpił w Klinice Pediatrii im. Karola Jonschera na oddziale onkologicznym w Poznaniu. Tym samym Stowarzyszenie po raz kolejny zorganizowało koncert charytatywny.

W audytorium kliniki zgromadziła się spora grupa dzieci z rodzicami, które wkrótce opuszczą oddział po długotrwałym leczeniu. Podczas koncertu tancerzom Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań" udało się wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Ponadto przed koncertem mała grupa dzieci wraz z kapelą przeszła po oddziale i śpiewała kolędy dzieciom, które nie mogły przyjść do sali koncertowej. Zespół przyniósł im radość wywołując nastrój świąteczny.

 Otwórz się na folklor charytatywnie

Stowarzyszenie od początku swojej działalności wspiera działalności poznańskiego zespołu. Jednocześnie jednak Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań" z wielkim zapałem i zaangażowaniem włącza się w wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie.

Tego rodzaju współpraca bardzo cieszy obydwie strony, zwłaszcza iż np. jak to miało miejsce w przypadku koncertu w Klinice, zyskują na tym i inni.

 Świątecznie, charytatywnie i z uśmiechem