Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > Stowarzyszenie charytatywnie

Stowarzyszenie charytatywnie

 

Stowarzyszenie od dłuższego już czasu planowało zająć się działalnością charytatywną. Pomysł zorganizowania koncertu w jednym z poznańskich szpitali zrodził się najpierw w głowie wiceprezes zarządu Małgorzaty Kowalskiej. Jej inicjatywa szybko przerodziła się w działanie i tak w dniu 16 stycznia 2015r. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań" wystąpił dla pacjentów Centrum Onkologii w Poznaniu.

Cepelia-Poznań Centrum Onkologii

Ten niezwykły koncert odbył się w Zimowym Ogrodzie tegoż Centrum. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny 'Cepelia-Poznań" dał pacjentom wszystko to, co potrafi najlepiej, czyli taniec, śpiew i muzykę. Po przedstawieniu był czas na wspólne śpiewanie polskich kolęd. Dzięki spotkaniu udało się wnieść odrobinę radości w trudne życie pacjentów, dzięki czemu wieczór ten był zupełnie wyjątkowy.

 

Koncert w Centrum Onkologii to nie jedyne działanie na rzecz osób chorych i potrzebujących, jakie Stowarzyszenie planuje podjąć w roku 2015r. We współpracy  z Zespołem Folklorystycznym "Wielkopolanie" Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Dziecięcym Zespołem Folklorystycznym "Cepelia-Poznań" Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Poznaniu przyłączy się  do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Kapele Serc" organizowanej pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF. Koncert Galowy planowany jest na dzień 17 maja 2015r. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum Pallium w Poznaniu. 

Już niebawem rozpocznie się sprzedaż biletów na ten koncert. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie już niebawem.

Stowarzyszenie charytatywnie

więcej
na temat

Akcja "Kapela Serc" została zainicjowana przez Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Z roku na rok koncerty charytatywne organizuje coraz więcej zespołów ludowych w Polsce. Do przyłączenia się w Kapelę Serc zachęca także Polska Sekcja CIOFF

Zachęcamy do odwiedzenia strony CIOFFu