Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > Kapela Serc zagrała w Poznaniu

Kapela Serc zagrała w Poznaniu

Z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor" we współpracy z Zespołem Folklorystycznym "Wielkopolanie" oraz Dziecięcym Zespołem Folklorystycznym "Cepelia-Poznań" 17 maja był się charytatywny koncert Kapele Serc.

kapele_serc_male.jpg

Ogólnopolska akcja Kapele Serc została zainicjowana przez Polską Sekcję CIOFF z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” w 2009r. Przez kolejne lata coraz to nowe zespoły ludowe z całej Polski, organizowały koncerty charytatywne na rzecz ludzi potrzebujących różnorodnej pomocy. Jak przeczytać można w liście Przewodniczącego Polskiej Sekcji CIOFF Jerzego Chmiela: Kapela Serc może dać choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego. Może być także naszym wspólnym wkładem na rzecz ich psychicznego wsparcia i umocnienia wiary w drugiego człowieka.

Działalność charytatywną Stowarzyszenie chce podejmować regularnie, tak by poprzez kulturę ludową wspierać tych najbardziej potrzebujących. Stąd też idea Kapeli Serc wydała się być wprost idealną.  Koncert odbył się w dniu 17 maja 2015r. w Centrum Kultury "Dąbrówka" w Poznaniu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, zaś Radio Merkury odjęło patronat medialny nad koncertem.

                                   Kapele Serc                                                                   

Koncert, prowadzony przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia – Jana Galasińskiego, poprzedzony został przemówieniem Pani Barbary Grochal przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu. Pani Barbara podziękowała organizatorom, że zdecydowali się przekazać dochód z koncertu na zakup sprzętu do fizjoterapii dla Hospicjum Palium w Poznaniu, a także wyjaśniła, dlaczego Wolontariusze  Hospicjum obdarowywali gości motylami, symbolem ich wolontariatu.

Prawie 100 wykonawców, przez ponad 2 godziny prezentowało na scenie swój dorobek artystyczny ale także prezentacje przygotowane specjalnie na tę okazję. Królowały tańce wielkopolskie i narodowe,ale także folklor innych narodów i część miejska, prezentująca folklor miejski dawnego Poznania. Nie mogło więc zabraknąć Starego Marycha i jego roweru. "Wielkopolanie", "Cepelia-Poznań" oraz Integracyjny Klub Tańców Polskich stworzyli piękny koncert, który zachwycił widzów.

Kapele SercKapele Serc

Podczas koncertu wylicytowano wartościowe przedmiotu przekazane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie oraz darczyńców. Łącznie do puszek zebrano kwotę 6 906,45zł.

Kapele Serc

Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, który przeznaczy pieniądze na zakup sprzętu do fizjoterapii dla Hospicjum Palium w Poznaniu.

Kapele Serc, odbywające się w całej Polsce, pokazują, że zespoły ludowe to nie tylko kultywowanie tradycji muzyczno-tanecznych  naszego kraju, ale także rzesza wspaniałych ludzi, chcących pomagać potrzebującym. Cieszymy się, że  za sprawą naszego Stowarzyszenia również występujące w niedzielę zespoły przekazały odrobinę siebie potrzebującym.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania osobom i instytucjom, które wsparły tegoroczną edycję koncertu.

Wśród nich zwłaszcza:

Panu Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego Markowi Woźniakowi

marszaek.jpg

Dyrekcji Wojewódzkiej Biblioteki publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

LogoWBPiCAK1_J.jpg     instytucje-kultury_bez-obwodki_kolor.jpg

Pani Annie Szymczak i teatrowi MplusM

logo_mplusm02-300x214.png

Panu Bogdanowi Kowalskiemu

 

Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.

strauss.jpg

Panu Romanowi Krobskiemu

krobski.png

Moje Tarty

 biay_dunajec.jpg

 

 

Kapela Serc zagrała w Poznaniu

więcej
na temat

W koncercie udział wzięli:

  • Zespół Folklorystyczny "Wielkopolanie" Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
  • Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań" Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Poznaniu
  • Integracyjny Klub Tańców Polskich

DZIĘKUJEMY WAM!