Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > Instruktorzy tańca ludowego szkolili się w Poznaniu

Instruktorzy tańca ludowego szkolili się w Poznaniu

W dniach 22-24 w kwietnia odbyło się szkolenie dla instruktorów tańca ludowego z techniki tańca charakterystycznego i bare au sol. Zajęcia poprowadzili: Leszek Rembowski oraz Weronika Stroińska.

IMG_2575.JPG

Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z Komisją ds. Edukacji Polskiej Sekcji CIOFF. Ta nowo powstała jednostka CIOFF ma za zadanie wyznaczać kierunki oraz metody i sposoby realizacji w zakresie edukacji oraz popularyzacji polskiego folkloru. Jednym z pierwszych działań podjętych przez Komisję jest organizacja warsztatów dla instruktorów tańca ludowego. Dzięki wspólnym działaniom Komisji i Stowarzyszenia pierwsze wspólne szkolenie udało się przeprowadzić.

Zajęcia trały od piątku do niedzieli. Wzięło w nich udział blisko 20 instruktorów dosłownie z całej Polski.

Rozpoczęto od techniki bare au sol, którą poprowadziła Weronika Stroińska, aktualnie pedagog w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu. Były to zajęcia oparte na ćwiczenia na podłodze i nie tylko, poszerzające zakres ruchomości stawów całego ciała i uaktywniające pracę mięśni przez ich wydłużenie. Bazuje na współczesnej wiedzy o anatomii i ćwiczeniach klasycznych.

Rembowski.jpgstroiska.jpg

Z techniką tańca charakterystycznego instruktorzy zmierzyli się za sprawą Leszka Rembowskiego, choreografa, pedagoga tańca, eksperta Polskiej Sekcji CIOFF od wielu lat prowadzącego zajęcia z tańca ludowego, charakterystycznego i historycznego w szkole baletowej, na wyższych uczelniach i zespołach ludowych.  Na sali baletowej rozbrzmiewały melodie rosyjskie, hiszpańskie i włoskie. Uczestnicy starali się wykorzystać każdą minutę zajęć, nie szczędząc własnych mięśni i mnóstwa potu.Po zakończeniu warsztatów stwierdzili jednak, iż warto było się poświęcić.

 

Organizator szkolenia - Jan Galasiński - składa serdecznie podziękowania wszystkim uczestnikom szkolenia za ich aktywny udział i niezwykle miła atmosferę panującą podczas zajęć. Dziękuje również prowadzącym zajęcia, za ich profesjonalizm i charyzmę.

Specjalne podziękowania kieruje na ręce Dyrekcji Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, za podjęcie współpracy i umożliwienie korzystania z sal baletowych.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tak owocne szkolenie. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne.

 

 


Instruktorzy tańca ludowego szkolili się w Poznaniu

więcej
na temat

Szkolenie odbyło się we Współpracy z Komisją ds. Edukacji Polskiej Sekcji CIOFF