Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > ...i z humorem ....i z folklorem

...i z humorem ... i z folklorem

14 maja 2017 roku już po raz trzeci został zorganizowany charytatywny Koncert Galowy „Kapele serc” w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem  Jego Magnificencji prof. Dariusza Wielińskiego, rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Medialny Patronat objęło Radio Merkury i Radio Emaus.

Koncert nosił tytuł: „ … i z humorem …. i z folklorem”. Licznie zgromadzona publiczność, w pierwszej części koncertu, miała okazję poznać bogaty folklor regionu Wielkopolski, gwarę poznańską, dowcipy i śmieszne zabawy wielkopolskie.  Natomiast w drugiej części wykonawcy zaprezentowali tańce, zabawy i przyśpiewki z południa Polski, z regionu Żywca, Orawy, Beskidu i Spisza. Kolorowe stroje, przyśpiewki, popisy tancerzy spotkały się z żywiołową owacją publiczności.

Wykonawcami tego koncertu byli:

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, aktorzy „Teyatr’u” oraz Andrzej Szymczak, który czytał śmieszną opowiastkę w gwarze poznańskiej.

Kapele_Serc_10.jpg         Kapele_Serc__11.jpg

Podczas koncertu prowadzona była licytacja przedmiotów, przekazanych przez darczyńców, natomiast w jego przerwie odbyła się zbiórka publiczna do puszek.

Przyjemną i rodzinną atmosferę utworzyły stoiska z kawą i ciastami w holu przed salą koncertową. Przed i w przerwie koncertu publiczność miała okazję do spotkań i miłych pogawędek.

Kapele_Serc_8.jpg

Podczas trzeciej edycji  Charytatywnego Koncertu „Kapele serc” został pobity rekord ze zbiórki publicznej. Zebraliśmy 9042,10 zł!!!! Kwota ta został przeznaczona na potrzeby Fundacji Pomocy dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.

...i z humorem ....i z folklorem

więcej
na temat