Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz sie na folklor"

Strona główna > Aktualności > KIDS FUN FOLK - kolejny raz, a jednak wyjątkowo

Festiwal KIDS FUN FOLK - kolejny raz, a jednak wyjątkowo!

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK, został zorganizowany już po raz szósty. Jednak tegoroczna edycja była zupełnie wyjątkowa. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej..


Jak co roku Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK, zawitał w Poznaniu, Powiecie Poznańskim i Województwie Wielkopolskim. Jak co roku również wszystkie szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia dostępne były i są na stronie

www.kidsfunfolk.pl

Chcielibyśmy jednak w niniejszym artykule przedstawić KIDS FUN FOLK Festival z trochę  innej strony, wskazują na wydarzenia, które wyróżniają tę edycję od poprzednich.

 

1. W festiwalu wzięły udział po raz pierwszy aż 4 zagraniczne zespoły i aż 6 polskich zespołów, w tym wszystkie poznańskie dziecięce zespołu ludowe.

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "KYJOVANEK" Z CZECH

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "ERA" Z SERBII

- ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO "DESTAN" Z TURCJI

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "VYKRUTASYKY" Z UKRAINY

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "CEPELIA-POZNAŃ"

- INTEGRACYJNY KLUB TAŃCÓW POLSKICH

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO "MAŁA WIELKOPOLSKA"

- ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "MALI POLIGRODZIANIE"

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŁANIKI"

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "WIWATY" Z POBIEDZISK

 inauguracja.jpg

2. Festiwalowe koncerty edukacyjne odbyły się w aż 5 szkołach podstawowych, tj. w:

- Swarzędzu

- Jerzykowie

- Pobiedziskach

- Tulcach

- Poznaniu

 

edu.jpg

3. Udało się zbudować prawdziwe MIASTECZKO FESTIWALOWE nad jeziorem Malta w sobotę 20 czerwca.

Poza występami naszych gości i wspólną zabawą z publicznością, mieszkańcy poznania mogli podziwiać wystawę strojów ludowych, prac plastycznych, wziąć udział w warsztatach rękodzieła ludowego, otrzymać festiwalowe balony i koszulki, odwiedzić mini zoo i zakupić małe co nie co od wyjątkowych wystawców.

miasteczko.jpg

 

 

miasteczkoo.jpg

4. Na II Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: "Dziecko w folklorze świata" wpłynęło ponad 560 prac plastycznych, przygotowanych przez uczniów szkół  podstawowych. Nie spodziewaliśmy się  ani tak dużej ilości prac, ani tak wielkiego zainteresowania ze strony młodych artystów. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac miała miejsce w miasteczku festiwalowym nad Maltą.

 wystawa.jpg

5. Jeszcze nigdy do tej pory pogoda nie płatała nam tak wielu figli... nie tylko niska temperatura, ale przede wszystkim opady deszczu, mocno wpływały na kreatywność organizatorów. Pelerynki, stretching i worki foliowe dały radę... a festiwal mógł przebiec zgodnie z planem.

parasol.jpg

 

6. Dzięki uprzejmości AUTO COMPOL S.A. posiadaliśmy prawdziwego festiwalowego busa, dzięki któremu wszystkie instrumenty i inne festiwalowe przedmioty były zawsze na miejscu i na czas.

samochd.jpg

7. Podczas całego festiwalu lokalne media były bardzo zainteresowane festiwalem.. W internecie można znaleźć wiele informacji, zdjęć i filmów z naszych koncertów i imprez towarzyszących. Dzięki ich zaangażowaniu wielu mieszkańców naszego województwa dowiedziało się o KIDS FUN FOLK FESTIVAL.


fina.jpg


KOLEJNY FESTIWAL MAMY NADZIEJĘ, JUŻ ZA ROK!

Poznan-miasto-know-how-logo.jpeg

powiat.jpg

logo-samorzadu_wlkp.jpg

logo_kuratorium_oswiaty_poznan.gif

logo_gminatarnowo.gif

KIDS FUN FOLK - kolejny raz, a jednak wyjątkowo

więcej
na temat